Zbiornik elastyczny na RSM – montaż i ważne informacje

Jak w kilka minut montuje się zbiornik na nawozy rsm, asl o pojemności 250 000l i wymiarach 20 x 13m? Na to pytanie odpowie nasz krótki film, ale najpierw kilka ważnych informacji.

Nawozy płynne takie jak RSM czy ASL zdobywają coraz większa popularność w rolnictwie.  Na ich magazynowanie istnieje kilka technologii jednak przede wszystkim, należy stosować się do zaleceń producenta. Grupa Azoty – producent RSM zaleca (sekcja 7.2 Karty Charakterystyki) aby Roztwór Saletrzano-Mocznikowy “przechowywać w zamkniętych zbiornikach z odpowietrzeniem, wykonanym ze stali, tworzyw sztucznych lub odpowiednio zabezpieczonego betonu”. Nie dopuszcza się stosowania metali kolorowych lub ich stopów.

Ponadto należy pamiętać o zaleceniu Grupy Azoty, aby na zbiornikach był umieszczony napis podający nazwę produktu a każdy punkt magazynowy powinien być zaopatrzony w instrukcję obsługi jego urządzeń.

Zgodnie z zaleceniami producenta nawozów elastyczny zbiornik na RSM Farmer UAN, jest wykonany z tworzywa sztucznego. W przypadku naszego produktu, tym tworzywem jest specjalna, wielowarstwowa tkanina techniczna pokryta PVC oraz lakierem UV. Dzięki niej zbiornik jest wytrzymały, elastyczny i wysoce odporny chemicznie. Należy jednak pamiętać, aby zachować dwupłaszczowość zbiornika i umieścić go w drugiej, dodatkowej membranie. Dzięki temu, w razie awarii zabezpieczy ona wody gruntowe przed przedostaniem się do nich nawozów.

membrana dla zbiornika rsm

Zbiornik elastyczny na RSM lub ASL oferowany przez Exflo to bezpieczne rozwiązanie i sprawdzona technologia. Produkty te są oferowane w różnych wielkościach. Nasz zespół doradców oferuje wsparcie na każdym etapie kontaktu a załoga serwisowa może zapewnić wsparcie przy pierwszym rozłożeniu zbiornika.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym obejmującym etap dostawy i montażu zbiornika na nawozy rsm / asl od Exflo – polskiego producenta.

3 lipca 2020