Strefa wiedzy

23.11.2022

Rodzaje zbiorników na gnojowicę

Zbiorniki na gnojowicę wykonane są ze stali, betonu, tkaniny elastycznej czy laminatu poliestrowo-szklanego. Każdy z tych materiałów posiada szereg zalet, ale nie ma zbiornika idealnego. Wszystko zależy od konkretnych preferencji i potrzeb osoby kupującej, charakteru inwestycji, posiadanej powierzchni i planów na rozwój gospodarstwa.
18.08.2022

Zbiorniki przeciwpożarowe – wymagania, normy i zastosowanie

Zbiorniki przeciwpożarowe stanowią najważniejszy element ochrony przeciwpożarowej, zwłaszcza w miejscach,  w których sieć wodociągowa nie ma odpowiedniej wydajności. Koncepcja wyboru technologii pojawia się w trakcie projektowania budowy lub rozbudowy budynków lub obiektów budowlanych. Poznajcie typy zbiorników przeciwpożarowych na wodę, normy i z czego powinny się składać.
21.07.2022

Bezpłatne testy wanny wychwytowej

Tworzenie bezpiecznego magazynu substancji chemicznych, to proces który wymaga odpowiedniej wiedzy i … budżetu. Ostateczne rozwiązanie musi być bezpieczne i funkcjonalne, a nam zależy, żeby użytkownicy byli w pełni przekonani jeszcze przed zakupem. Dlatego umożliwiamy praktyczne przetestowanie naszej elastycznej wanny wychwytowej.
12.05.2022

Jaka powinna być pojemność wanny wychwytowej?

Jaką pojemność powinna posiadać wanna wychwytowa? Odpowiedź na to pytanie brzmi niestety: “to zależy”. Stan prawny w Polsce, w zakresie bezpiecznego magazynowania substancji niebezpiecznych nadal w tym zakresie jest niejednoznaczny. W poniższym artykule wyjaśnię, skąd wynika ta niejednoznaczność i od czego zależy litraż wanny.
22.06.2021

Wanny wychwytowe – na co zwrócić uwagę?

Po wpisaniu frazy „wanny wychwytowe” w wyszukiwarce internetowej naszym oczom ukaże się cała gama produktów wykonanych z różnych materiałów. Czy możliwe jest stosowanie do magazynowania substancji niebezpiecznych wanny ze stali nierdzewnej, polietylenu lub z „elastycznej” tkaniny technicznej?
12.05.2021

Poduszkowe zbiorniki elastyczne

Sposobów na magazynowanie cieczy jest wiele a ostateczny wybór zależny jest od kilku głównych czynników. Na rynku dostępne są zbiorniki wykonane z: żelbetonu, stali, polipropylenu, polietylenu. Jednak aby za trzysta złotych, na jednej palecie przetransportować zbiornik o pojemności 100m3 i “zmontować” go w 30 minut – możliwe jest tylko w przypadku technologii wysoko wytrzymałych tkanin […]
  • 1
  • 2