12.10.2023

PVC, EVA a może TPU? Poznaj różnice w budowie elastycznych wanien wychwytowych

Aluminium, stal czarna, stal kwasoodporna. Każdy z tych metali ma odrębne właściwości, stopień odporności na korozję, a przez to i cenę. Podobnie jest z tworzywami, a w przypadku “elastycznej” wanny wychwytowej – z powleczeniem tkaniny technicznej. Dowiedz się jakie są główne rodzaje tkanin technicznych stosowanych w wannach wychwytowych i poznaj ich różnice.
26.08.2023

Z jakiego tworzywa wykonuje się wanny wychwytowe?

Wanny wychwytowe to specjalne konstrukcje zaprojektowane w celu minimalizacji ryzyka wycieku niebezpiecznych substancji do otoczenia. Stanowią one ważny element infrastruktury przemysłowej oraz laboratoriów, służąc do przechowywania i ochrony przed ewentualnymi wyciekami substancji szkodliwych dla zdrowia ludzkiego oraz dla środowiska. Z jakiego tworzywa wykonywane są tego rodzaju systemy? O tym kilka słów poniżej.
25.08.2023

Przechowywanie na wannach wychwytowych: Co można bezpiecznie składować?

W obliczu rosnącej świadomości ekologicznej i potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa zarówno ludzi, jak i środowiska, rola wanien wychwytowych w przechowywaniu groźnych substancji stała się nieodzowna. W tym artykule skupimy się na istotnych aspektach wyróżniających wanny wychwytowe oraz na tym, jakie substancje można w nich bezpiecznie składować.
22.08.2023

Exflooder: Od Pomysłu do Praktyki – Doskonalenie Zapór Przeciwpowodziowych w Polsce

Zapory przeciwpowodziowe dostosowane do realnych wyzwań: Zapraszamy do śledzenia naszej podróży od przekształcenia przekonań po zastosowanie ich w praktyce. Artykuł ukazuje, jak połączyliśmy wymagania trzech unikalnych rejonów w Polsce, w celu stworzenia skutecznych okrągłych barier przeciwpowodziowych.
31.07.2023

Exflo zdobywa Nagrodę Główną za zbiornik przeciwpożarowy na Fire Security Expo

Konferencja Fire Security Expo na PGE Narodowy już za nami! Chcielibyśmy gorąco podziękować wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko! Jesteśmy niezmiernie dumni, że nasz produkt został nagrodzony w kategorii głównej jako NAJLEPSZY PRODUKT! Serdecznie dziękujemy za to wyróżnienie!
26.06.2023

Mieszanie gnojowicy w zbiornikach elastycznych

W naszej roli producenta elastycznych zbiorników zdajemy sobie sprawę z wyzwań związanych z efektywnym przetwarzaniem gnojowicy. Dlatego też, przykładając dużą wagę do innowacyjności i elastyczności naszych produktów, proponujemy prosty sposób na mieszanie się gnojowicy wewnątrz zbiornika.