Strefa wiedzy

21.07.2022

Bezpłatne testy wanny wychwytowej

Tworzenie bezpiecznego magazynu substancji chemicznych, to proces który wymaga odpowiedniej wiedzy i … budżetu. Ostateczne rozwiązanie musi być bezpieczne i funkcjonalne, a nam zależy, żeby użytkownicy byli w pełni przekonani jeszcze przed zakupem. Dlatego umożliwiamy praktyczne przetestowanie naszej elastycznej wanny wychwytowej.
12.05.2022

Jaka powinna być pojemność wanny wychwytowej?

Jaką pojemność powinna posiadać wanna wychwytowa? Odpowiedź na to pytanie brzmi niestety: “to zależy”. Stan prawny w Polsce, w zakresie bezpiecznego magazynowania substancji niebezpiecznych nadal w tym zakresie jest niejednoznaczny. W poniższym artykule wyjaśnię, skąd wynika ta niejednoznaczność i od czego zależy litraż wanny.
22.06.2021

Wanny wychwytowe – na co zwrócić uwagę?

Po wpisaniu frazy „wanny wychwytowe” w wyszukiwarce internetowej naszym oczom ukaże się cała gama produktów wykonanych z różnych materiałów. Czy możliwe jest stosowanie do magazynowania substancji niebezpiecznych wanny ze stali nierdzewnej, polietylenu lub z „elastycznej” tkaniny technicznej?
12.05.2021

Poduszkowe zbiorniki elastyczne

Sposobów na magazynowanie cieczy jest wiele a ostateczny wybór zależny jest od kilku głównych czynników. Na rynku dostępne są zbiorniki wykonane z: żelbetonu, stali, polipropylenu, polietylenu. Jednak aby za trzysta złotych, na jednej palecie przetransportować zbiornik o pojemności 100m3 i “zmontować” go w 30 minut – możliwe jest tylko w przypadku technologii wysoko wytrzymałych tkanin […]
27.10.2020

Wanny wychwytowe a przepisy: obowiązek czy tylko dobra praktyka

“Kolejny wydatek?! Wanny wychwytowe nie są mi potrzebne! Takich firm jak moja to jeszcze nie obowiązuje” – gdy co pewien czas dociera do mnie taka opinia od przedstawiciela kadry zarządzającej, to można byłoby stwierdzić, że przedsiębiorcy dzielą się na dwie grupy: świadomych i nieuświadomionych.
28.09.2020

Jaki zbiornik na deszczówkę wybrać

Na rynku są dostępne dwa rodzaje zbiorników przeznaczonych na zbieranie deszczówki naziemne i podziemne. Wybór wielkości i konkretnego modelu będzie uzależniony m.in. od warunków panujących na danej posesji i zapotrzebowania na wodę, a także samego pomysłu na wykorzystanie wód opadowych i roztopowych.
  • 1
  • 2